hand Home Léky Cvičení Operace Bolestivý styk Články Diskuze Kontakty hand cvičením proti inkontinenci

 

Diskuze: Operace v mladém věku - stupeň 3

3.12.2016Terka

Dobrý den, mám po dvou porodech větších dětí. Už po prvním porodu jsem začala trpět lehkou inkontinencí, cvičila jsem s fyzioterapeutkou a problém byl téměř vyřešen. Nebylo to stoprocentní, ale dalo se s tím žít, sportovat, jezdit na dovolenou apod. Problém byl pouze při kýchnutí a to před menstruací. Jinak téměř klid. Po druhém porodu se problém výrazně zhoršil (nyní je to 10 měsíců). Cvičím, hodně se hýbu, chodím 3x týdně někam za sportem (břišní tance, vibrační plošina), chodím na procházky, ... Celkově už se cítím dobře, že jsem po porodu v dobré kondici. Ale inkontinenci mám stále doslova šílenou, byla jsem u svého lékaře a mám 3. stupeň. Od porodu se to zlepšilo dost, ale pořád to je opravdu hodně. Doktor řekl, že to na operaci je, že to mám opravdu hodně, ale že mě operovat moc nechce, že jsem mladá, že to bude konzultovat, budu prý nejmladší pacientkou. Je mi 33 let. V podstatě teď čekám na telefon jak se dohodli. Jsem z toho nešťastná, zdají se mi o tom sny, chce se mi brečet. Já už prostě na tu operaci chci. Neumím si představit příští léto, když budu lítat za dvěma dětmi. Chybí mi i rychlejší pohyb, kterému se vyhýbám. Přesto že mám kondici dobrou, neběhám, a lidi si toho všímají, a říkají, po porodu horší kondička co, ale to není pravda, já bych uběhla, ale doslova počůraná :( Zbavila jsem se úniku při křičení, zvedání těžkých věcí, dřepění... ale jinak stále katastrofa, vadí i rychlá chůze... Dá se tohle vůbec vycvičit? Mám pocit, že by mi to trvalo 10 let.

7.12.2016Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Terezo, chápu vaší situaci. Stejně bych nejprve problematiku řešila konzervativní cestou. Doporučila bych oslovit zařízení Remedis (sídlí v Praze). Používají ke stimulaci svalů pánevního dna biofeedback. Jde o elektrostimulaci při hodně oslabeném pánevním dnu. Přeji mnoho trpělivosti. M.

14.12.2016Terka

Dobrý den, bohužel nejsem z Prahy. Myslíte, že by pomohl tento přístroj? Je poměrně drahý, ale zase si říkám, že by to byla investice do zdraví. Chápu to tak, že si zavedu nějakou sondu a ona pak bude pracovat? Já budu třeba u toho sedět? Má se také u toho zatahovat pánevní dno? A dá se něco u toho zkazit? http://www.medicinskatechnika.cz/pericalm-elektrostimulacni-pristroj-proti-inkontinenci-p-632.html Chtěla jsem se zeptat, kdybych si dala ještě rok a dále cvičila i s tímto přístrojem... a nakonec bych šla na operaci TOT páskou, bylo by možné používat tento přístroj potom i jako prevenci? Může být používán se sondami Periform nebo Anuform popř. s plochými elektrodami (nejsou součástí přístroje, nutno objednat zvlášť dle použití).... je toto třeba taky koupit? To právě moc nechápu, k čemu to je... Myslíte, že by bylo vhodné skákat nyní se švihadlem, když u toho budu držet pánevní dno? Chtěla jsem se tomu věnovat, ale nevím, jestli je to při inkontinenci vhodné. Moje představa byla 15 minut denně - cíl, nevím kolik zvládnu teď. Jestli když ze začátku udržím moč a po pár skocích už ne, jestli i když už to neudržím můžu skákat nebo už ne. Moc děkuji za radu.

14.12.2016Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Terezo, pokud nejste z Prahy, zadejte si na internet vyhledávání odborníků přes inkontinenci nebo stimulaci svalů pánevního dna, ev. odborníka, který se zabývá metodou Ludmily Mojžíšové. Určitě je nutné zkontrolovat, zda netrpíte kostrčovým syndromem (je hodně častý po opakovaných porodech). To by potom bylo nutné provést mobilizaci kostrče přes konečník. Bez toho nemůžete kvalitně svaly pánevního dna zapojit. Přistupujte k inkontinenci celostně. Tím, že si zavedete pouze sondu bez dalšího ošetření, nic nevyřešíte. Určitě si najděte odborníka, ke kterému budete mít důvěru. Elektrostimulace je samozřejmě vhodná, ale pod dohledem kvalifikovaného fyzioterapeuta. I po operaci transobturatorní páskou je nutné pokračovat ve cvičení. Přeji pěkný den. M. Napište mi odkud jste.Reagovat