hand Home Léky Cvičení Operace Bolestivý styk Články Diskuze Kontakty hand cvičením proti inkontinenci

 

Bolest při pohlavním styku

Bolest při styku 2
Bolest při pohlavním styku může mít řadu příčin. Vzniká po porodech, častých poševních zánětech, po opakovaném pohlavním styku, při endometrióze, výhřezu dělohy, myomech, v případě psychogenních poruch, při svalové nerovnováze v oblasti pánevního dna a s tím souvisejících blokádách pánve, kostrče a bederní páteře. Proto je nutné vždy pečlivě vyšetřit, proč daný dyskomfort vzniká.

Z hlediska fyzioterapie lze využít při léčbě bolestivého pohlavního styku metodu Ludmily Mojžíšové. Tato metoda spočívá v důkladném kineziologickém rozboru, který odhalí případné svalové dysbalance, vadné pohybové stereotypy, blokády. Další terapie probíhá podle zjištěných údajů. Bolest při pohlavním styku může být spojena s přetíženým a tím zároveň funkčně nestabilním pánevním dnem. Žena tuto svalovinu hůře ovládá, není schopna její relaxace a zároveň kvalitního Bolest při stykuzapojení. To vytváří další řetězení poruch do oblasti kostrče, pánve, kyčelních kloubů, bederní páteře. Při delším trvání se problematika pánevního dna (PD) může projevit problémy i v krční páteři. Při terapii se fyzioterapeut zejména zaměřuje na uvolnění svalů PD, na jejich kvalitní zapojení do pohybových vzorů a na případné odstranění kloubních blokád.

Žena by tento problém měla řešit co nejdříve. Důležité jsou i kvalitní vztahy a informovanost partnera o dané situaci. Jinak vzniká u ženy psychická zátěž, která tuto problematiku ještě zhoršuje.

 

volejte

 

 

 

© 2014 Léčba inkontinence